טיולי תוכן ייחודיים

לכל תקופה בשנה הייחוד שלה, ולכל מקום בארץ הסיפור שלו – סיפור שלעתים רב בו הנסתר על הגלוי. באבני דרך אנחנו מציעים לכם לגלות מקומות קסומים ולחוות את ארץ ישראל מזווית קצת אחרת.


9:00 יציאה

אנשי השפלה 110:30 כורדיסטאן זה כאן – עוד הרבה לפני שאנשים דברו על מחזור, היה ניסים אוסף לחצרו כל גרוטאת מתכת שמצא. במשך השנים, ידע כל אדם שניסים יקבל בברכה מחרשות ישנות, דודי שמש מחלידים, כפיות ועוד מני מתכות. בדמיונו של ניסים הפכו המחרשות למפלצות, הדודים לליצן שמן, והכפיות לשערות.

ניסים עלה מכורדיסטן העירקית בשנות החמישים של המאה הקודמת. היום הוא רואה בעצמו כשליח לשימור המורשת של יהדות כורדיסטאן. ביתו הפרטי משמש כמוזיאון ליצירותיו ולחפצים המספרים את סיפורה של הקהילה.

אנשי השפלה 212:00 חלוציות מודרנית – בין שדות ירוקים וגבעות רכות בעמק האלה, נפגוש קהילה משפחתית מיוחדת. ארבע אחיות, בנות למשפחת ורטהיים, בני זוגן וילדיהן בנו כפר אמנות אקולוגי ובו קהילה בת קיימא של אמנים ואנשי סביבה.

המקום משמש בית ללהקת המחול ורטיגו ומשלב גם מרכז תרבות כפרי הלומד ומלמד את הקשר שבין תנועה לאדמה ומציע מודל לחיים אלטרנטיביים. המבנה העיקרי הוא לול תרנגולות ישן ששופץ באמצעות בנייה באדמה. המקום פועל באמצעות אנרגיה חלופיות (אנרגיה סולארית) ומחויב למחזור זבל, שירותי קומפוסט וכד’.

13:30 ארוחת צהרים

אנשי השפלה 314:30 כדי הענק של עלי בבא – סיפורה של לינה, הוא סיפור של אישה שעשתה את כל הדרך מעולם ההיטק אל שורשיה בגרוזיה. לאורך המסע נוצר חיבור בין נחלת המשפחה, ההיסטוריה רבת השנים של עשיית יין באזור שפלת יהודה, עם ארץ מולדתה – גרוזיה, משם הביאה עימה את כדי הענק ליצור היין בשיטות המשלבות עבר והווה.


8:00 – יציאה

אנשים שקשרו את גורלם בישראל 19:00 – בין פסלים ובין צלילים : נבויה, פסל ומוסיקאי היוצר את כלי הנגינה בעצמו, מצא אהבה ישראלית ביפן והלך אחריה את כל הדרך לעין הוד. נתארח בסדנת הנפחות שלו בעין כרמל, שם הוא יספר על יצירותיו, כיצד החומר הופך לצליל, וינגן מגוון קטעים בסגנונות שונים, מאפריקה ועד יפן.

.

אנשים שקשרו את גורלם בישראל 211:30 – סיפור בשחור לבן : אנואה נולד בתקופת ה”אפרטהייד”, בקייפטאון שבדרום אפריקה.
חייו, שהיוו עבורי אתגר יומיומי, אילצו אותו להיות חזק וחסין. במפגש בביתו יספר אנואה את סיפורו המרתק. על אהבה בלתי אפשרי לצעירה יהודיה לבנה, שהרתה לו ונאלצה לעזוב לישראל, על האיחוד בארץ לאחר 15 שנה, ועל איך השתנו חייו בן רגע בעקבות ארוע מוחי שחווה במאי 2004, בו כמעט ואבד את חייו ובו בעת גילה את היצירתיות שהייתה טמונה בו.

13:00 – הפסקת צהרים

אנשים שקשרו את גורלם בישראל 314:00 – להפוך את הלימון ללימונדה : כ 2500 לבנונים, המזוהים כצד”לניקים עדין מתגוררים בישראל. מאות לוחמים ומשפחותייהם שכרתו ברית דמים עם החברה הישראלית, נאלצו להמלט בבוקרו של יום ה 24 במאי 2000.

הם השאירו אחריהם חיים שלמים, בתים, שטחים חקלאיים ובעיקר את הכבוד.

חלקם נקלטו היטב, חלקם לא נקלטו מעולם. המכנה המשותף להם הוא הגעגוע לאדמתם ומשפחותיהם, ותקווה שיום אחד יהיה פה מזרח תיכון חדש.

נשמע את סיפורו האופטימי של “סילבר”, לוחם צד”ל, על הדרך ארוכה שעשה מאז נמלט מחיזבאללה ובכיסו 90 דולר בלבד.

היום, הוא מפיק את תחרויות היופי של המגזר הערבי ומנהל סוכנות דוגמניות מוצלחת.


בעקבות המכבים לכבוד חנוכה 1איזור שפלת יהודה משופע במערכות מסתור, מימי מרד בר כוכבא, אשר נותרו מפרק הרואי המכיל בקרבו עלילות גבורה, מנהיגות, ומבחן לרוח האדם. זחילה במערכות המסתור בחרבת גודד, ביקור במערות לוזית  והצגת סיפור חייו של בר כוכבא, דמותו של הגיבור הספק דמיוני הזה, ישלהבו כל

מערות לוזית  –  ביקור במכלול גדול ומרשים של מערות פעמון

חרבת מדרס – מערכת מערות מסתור מימי בר כוכבא  או חרבת בעקבות המכבים לכבוד חנוכה 2עיתרי – חורבה ביזנטית ובה מערכת מסתור קטנה

בתוכנית: שעתיים וחצי של סיור במערות מסתור מימי בר כוכבא, סיום בהדלקת נרות, שירים וסופגניות.

שעת מפגש: 15:00


לאנשים שכל חייהם הם סרטים, מתאים לפגוש את הגיבורים האמיתיים של החיים – אנשים שכותבים את תסריט חייהם במו ידיהם.

נצא למסע הרפתקאות אנושי. נחווה חוויות, נתחרה בקבוצות ונפגוש אנשים, בכדי להכיר יותר טוב את עצמנו.

נפתח את היום בארוחת בוקר + טיול קצר המשולב בחידות טריוויה מחויכות על חיי היום יום בחברה

 נבקר ב”מחסן של סבא” בבית מאיר. הצוותים יתחרו ביינהם על מציאת פריטים במחסן, על פי רמזים בזמן נתון.

נמשיך למשחק  מהסרטים בעין כרם – חידון על אתרים בעין כרם (מי גר ברחוב המעלה? מתי פתוחות הנזירות :)? …). הקבוצות יציגו עדויות מצולמות.

לאחר ארוחת צהרים נסע לביקר ביקב יהודה:  סיור המלווה בהסברים ביקב, לאחריו תחרות “טעימת עיוורת”. זיהוי שנת יצור היין בעיניים סגורות. ניקוד על פי זיהוי נכון.


טיול אמהות ובנות מצווה  10800 יציאה

0930 ארוחת פיקניק בפארק בריטניה שבעמק האלה

10:30 תצפית מראש תל עזקה ופעילות אקטיבית שתעסוק בנושא: המשכיות יהודית  אחריות והתגברות על מכשולים כאדם בוגר

11:30 נסיעה למערות בית גוברין

12:00 ביקור באתר המערות המרשים ניווט עצמאי בפיקוח צמוד  בשבילי האתר : מציאת הדרך האישית שלי  

13:30 נסיעה לכפר האמנים ורטיגו בקיבוץ נתיב הל”ה

טיול אמהות ובנות מצווה  214:00-14:30 –  ארוחה עצמית  (צמחונית ללא כלים חד פעמיים)

14:30-15:00 –  מפגש הכרות, סיור בכפר, שיחה עם אחות מבנות ורטהיים

                       “הכל אפשרי”

15:00-16:00 – תנועה אמהות ובנות (קונטקט אימפרוביזציה)

מפגש ספונטני באמצעות התנועה. נתחבר לחוויה הבלתי אמצעית עם הגוף שלנו דרך החושים, הדמיון, והרגש. נשען, נתגלגל, נזחל, נתעופף. עבודה בעיניים עצומות, ניצור מתוך הגוף תנועה וריקוד בעזרת דימויים ונאפשר זמן גם ליצור וגם להתבונן ולתת פידבק.

חזרה לקשר הראשוני של הורה ילד דרך המגע. יצירת הקשבה אחרת של הורה – ילד, לסמוך אחד על השני. למידת צורת תקשורת אחרת ממילים.

שתייה חמה ועוגות

17:30 – חזרה משוערת

בלילות הקיץ החמים ….

אבני הדרך של חיינו שזורים  אירועים הקשורים בלילה , בואו להיזכר להרגיש לחוות לדעת ..

טיולי לילה -  בלילות הקיץ החמים 1חופים הם לפעמים געגועים .. סיור עששיות בחוף היפה בישראל 

לכל אחד יש חוף שהוא מתגעגע אליו , אין כמו שעות הערב והלילה לחוש את  השלווה והשקט שמביא איתו החוף.

מסלול הליכה רוגע בין מכמורת ובית ינאי מואר באור עששיות , משובץ בסיפורי חוף על יורדי ים אמיצים , נערות מחכות  על החוף , מתנות הים , סיפורי ציונות והעפלה , ודגי זהב

בתום הסיור אפשרות לקומזיץ  בטעם של פעם בלווי  צלילי אקורדיון .

משך הטיול כ 3 שעות .

טיולי לילה -  בלילות הקיץ החמים 2 סיור להכרות עם אנשי הלילה של תל אביב הקטנה : סיפורים ושירים

רחובות הרצל, רוטשילד נחלת בנימין קולנוע מוגרבי והקזינו על שפת הים שנעלם מנופה של תל אביב  היוו את התפאורה לראשיתה של הבליינות התל אביבית .

בסיור שנערוך נכיר את דמויות המפתח של חיי הלילה של תל אביב הקטנה  מאלכסנדר  פן וברוך אגדתי ועד דמויות צבעוניות לא פחות  שההיסטוריה הציונית שכחה בצידי הדרך .

הסיור ילווה בשירתה הנפלאה של רילי שתחייה את שירי התקופה ואווירת העיר .

http://www.youtube.com/watch?v=twFc_-B0Fk0

אפשרות לשלב בירה ומצב רוח  לאורך הדרך

משך הסיור כ 4 שעות

טיולי לילה -  בלילות הקיץ החמים 3אהבה ירושלמית

הים היחיד שיש בירושלים הוא ים של אהבה , אנשים בני לאומים ודתות שונים מצאו עצמם מתאהבים בעיר ומאוהבים בבני/ות העיר .

מסע קסום באווירת ביו הערביים יפגיש אותנו עם טביעות אצבעותיה של נסיכה רוסיה דוברת גרמנית רהוטה המתאבלת על אהובה . עם שתי אחיות שאהבו גבר אחד,עם  בני דודים בני זוג שתמכו זה בזו בפיתוח קריירה אישית וציבורית , עם חוקר צפונות ירושלים המתקן שעוני קוקיה .

את המסלול ברחוב הקונסולים /רחוב הנביאים  נסיים בשוק מחנה יהודה במרתף יין נסתר והגבינות הטובות בעיר .

משך הסיור כ 4 שעות

טיולי לילה -  בלילות הקיץ החמים 4 אורות הכרך – אבל מרחוק

ישראל יפה ביום ויפה שבעתיים בלילה , נצא לטיול תצפיות בראשי גבעות לעבר ישראל של לילה

המסלול יעבור בתילי העבר  הערים שישבו לאורך דרך הים העתיקה כמו מגדל צדק , תל חדיד , משם נערוך תצפיות לעבר הכרך הגדול המשתרע מחדרה עד גדרה , ונשמע את עלילות תושבי המקום .

נסיים בסיור חושים מרתק בשמורת נאות קדומים, בין בוסתנים ריחות הקיץ ולקול צלילי האקורדיון של אודי מילוא

משך הסיור כ 4 שעות

 


9:00 יציאה

יפו מנקודת מבט אישית 110:00 לביא, קולנוען, הסטוריון ופעיל חברתי. רואה את יפו כביתו. מזה 5 שנים הוא פעיל בתחומים קהילתיים ביפו. הוא אוחז מצלמה כדרך קבע, ומנסה לשרטט את יפו, כמקום המרובד שכבות אנושיות מגוונות לכל אחת יש נקודת מבט שונה.

במפגש עם לביא, נכיר את הסנדלר האחרון, את הימאי שהפך לאומן נחשב, הדייג המשורר ועוד, שנאותו לספר את סיפורם למצלמה של לביא.

יפו מנקודת מבט אישית 212:00 ביתם של יוסי ויפה לוגאסי הפך למוסד בזכות היצירות, שיצר יוסי על רצפת הדירה, על קירותיה ועל תקרתה. יוסי יוצר דיוקנאות של גדולי המדינה, של כוכבי זמר עברי, של פוליטיקאים ושל אישים בינלאומיים.

 13:00 ארוחת צהרים

.

14:00 נקנח בקפה בקלאווה וסיפור יפו מנקודת מבט אישית 3אישי, אצל אישה מיוחדת, המכונה ” הג’מילה (היפה) של יפו”.

יום בהיר אחד קטעה דוריס את עיסוקה כעקרת בית, וכנגד המוסכמות החברתיות, הרימה עסק משגשג המארח אנשים מכל העולם הנהנים מביקור אותנטי וניחוח קפה איכותי.


בישראל , כמו במקומות אחרים בעולם, מסתתרים אתרים בעלי ריכוזי אנרגיה גבוהים

המכונים בשם Vortex . באתרים אילו חש אדם “קרוב אצל עצמו“.

אתרים אחדים מוכרים לנו כוורטקסים באופן אינטואיטיבי, כדוגמת הכותל המערבי או צפת.
אחרים מזוהים כאתרים עתירי אנרגיה על ידי חוקרי וורקטקס, מטפלי גוף -נפש , מתקשרים ואנשים בעלי רגישות גבוהה לחיבור בין אדם וטבע .

מקומות אלו בישראל  המהווים מפגש אידיאלי בין האנרגיה האנושית והאנרגיה של הטבע, הם יעד טיולינו.

מסע אל פינות המסתורין 1אל  קיבוץ ניר דוד  שבעמק בית שאן  הגענו בעקבות מדידות שערך במקום הגיאו -ביולוג ריצארד בן ישי ופרסם בספרו “הדלת לסיריוס”.( הוצאת בית בריא 2012)

 נפגוש את יעל ברקוביץ חברת הקיבוץ  שתשתף אותנו בסיפורו המופלא של ” הקיבוץ שבו האנשים אינם מתים…. ” ונהנה משפע היופי של נחל והר התוחמים את ישוב היסטורי זה הידוע כתל עמל , הראשון מבין ישובי חומה ומגדל .

מכאן נמשיך אל מזרח הכנרת לעבר הגן הלאומי כורסי , האתר שבו שרידי כנסיה מנזר ובית מרחץ , מזוהה כאתר שבו חולל ישוע את ” נס החזירים” . על פי ריצארד בן ישי, זהו אתר בעל עוצמה אנרגטית יוצאת דופן ששימש כאתר ריפוי בתקופות קדומות

בכורסי נערוך תרגול קצר של נשימה ודמיון מודרך כדי לאפשר לגוף לחוות את תנועת האנרגיה.

מסע אל פינות המסתורין 2את ארוחת הצהרים נאכל בנוף הנשקף אל הכנרת , מקור המים והחיים של ישראל .

אחרי הצהרים נעפיל לעבר נוף ההרים הסובבים את צפת בירת הגליל , נפגוש את איל ריס ממרכז הקבלה הצפתית במרפסת הנוף  המדהימה ונשמע על קבלה, רוחניות ומעשה , על צירופי מקרים וזקני צפת ..

לאחר מכן נתפצל ל 2 קבוצות ( גברים ונשים ) ואיל יוליך אותנו לעבר מעינות טבעיים בהר ,בהם נוכל לטבול לחוש את אווירת המקום ולברך עצמנו בברכת ” שנה טובה “


נשים בעין כרם 19:00  יציאה

10:30-12:00 סיור בעין כרם: בין סמטאות, אמנים כנסיות ומנזרים.

נשמע סיפורים על רחל ינאית בן צבי, הנסיכה יליזבטה ונשים משפיעות נוספות

הקשורות בשכונה הציורית.

11:00-13:00 מסיבת החשק של סבתא סולטנה מפגש נשים בנושא פולקלור ונשיות עם המשוררת ומספרת סיפורי הפולקלור שושנה קרבסי: שירים וסיפורים על מעגלי תמיכה נשיים בחברות מסורתיות, על מסיבות חשק ומיניות אצל הסבתות שלנו, על מסרים בין נשים הגלומים בתכשיטים עתיקים, שדים קמעות וסיפורי חתונות.

נשים בעין כרם 2המפגש כולל טעימות מתוקות ברוח החוויה.

הביקור בבית העתיק בעין כרם הוא חוויה מוזיאונית מרגשת, מגת היין הקדומה בתחתית ועד לגגות הבית לתצפית מרהיבה, בבחינת חוויה של “בתים מבפנים”.

13:00-14:00 – ארוחת צהרים

16:00- 14:30 מפגש אמן עם הציירת ז’קלין חביליו, בביתה הים תיכוני בעין כרם. סיפורים על נדודיה של משפחה יהודית ניצולת שואה, ושירה ביידיש.

בסטודיו היפהפה שלה נחווה, חוויה בצבע – סדנת דמיון מודרך.


חווית חנוכה בעירה העתיקה

סיור חנוכיות ברובע היהודי 1בכל שנה נצבעת ירושלים בזהב… , דווקא בשעות החשיכה.

אלפי נרות,  מפרסמים את נס החנוכה  בסמטאות הרובע היהודי .

מהדהדים  סיפורי גבורה מהעבר הרחוק.

 שעת מפגש: 16:00

נקודת מפגש: רובע היהודי

בתוכנית: סיפור החנוכה אל מול הר הבית סיור חנוכיות בסמטאות הרובע, אירוח בבית ברובע היהודי, כולל הדלקת נרות, שירים וסופגניות, תצפיות ליליות מגגות בעיר העתיקה.

הדרכה של מורה דרך ירושלמי תושב הרובע

שעת סיום משוערת : 19:00


8:00 יציאה

פעם היה 19:00 סיפור על אוצר שהולך ואובד באוקיאנוס המודרניזציה – יונית, היא משמרת מלאכות עתיקות.
לפני כ 20 שנה בטיול בהרי חברון פגשה יונית בערביה מכפר יטא, מפגש אקראי זה נמשך חודשיים בו למדה ממנה יונית את מלאכת הטוויה. מאז ועד היום היא מחפשת א/נשים שהם בעלי ידע ומיומנות במלאכה מסורתית כלשהי שיכולים ומוכנים ללמד אותה. היא לומדת מהם ומארגנת סדנאות על מנת להעביר את המיומנות /החוויה לאחרים.

פעם היה 211:00 והגדת לבנך – לא רק אצלנו – איפה זה צ’רקסיה? מדוע קושרים הצ’רקסים את התינוקות לעריסה? איך “חוטפים” כלות בעידן המודרני? מתי לאחרונה רקדת ריקוד צ’רקסי?
ביקור במרכז למורשת התרבות הצ’רקסית בכפר קמא, הוא חוויה המספרת את סיפורה של העדה הצ’רקסית, מנהגיה ותרבותה. במהלך הביקור נהנים המבקרים מהרצאה מרתקת מפי מדריך צ’רקסי, סיור במוזיאון, מתכבדים במאפה צ’רקסי ובשתיה חמה, ואף מקבלים הזדמנות להשתתף במחול מסורתי.

13:30 ארוחת צהרים

14:00 למה קוראים ליגאל, אלון? איך קרה שהשומר הוקם דווקא כאן? איך נראה הרחוב במסחה?
סיור בכפר תבור של ראשית המאה הקודמת.

מיחעייהיעהי נ יהינ חילי חייו ייח י יח יחמיחעייהיעהי נ יהינ חילי חייו ייח י יח יחמיחעייהיעהי נ יהינ חילי חייו ייח י יח יחמיחעייהיעהי נ יהינ חילי חייו ייח י יח יחמיחעייהיעהי נ יהינ חילי חייו ייח י יח יח

תכיר בבקשה את למנהל פורשמיחעייהיעהי נ יהינ חילי חייו ייח י יח יחמיחעייהיעהי נ יהינ חילי חייו ייח י יח יחמיחעייהיעהי נ יהינ חילי חייו ייח י יח יחמיחעייהיעהי נ יהינ חילי חייו ייח י יח יח

מיחעייהיעהי נ יהינ חילי חייו ייח י יח יחמיחעייהיעהי נ יהינ חילי חייו ייח י יח יחמיחעייהיעהי נ יהינ חילי חייו ייח י יח יחמיחעייהיעהי נ יהינ חילי חייו ייח י יח יחמיחעייהיעהי נ יהינ חילי חייו ייח י יח יח

IMG_3037 (1)מיחעייהיעהי נ יהינ חילי חייו ייח י יח יחמיחעייהיעהי נ יהינ חילי חייו ייח י יח יחמיחעייהיעהי נ יהינ חילי חייו ייח י יח יחמיחעייהיעהי נ יהינ חילי חייו ייח י יח יחמיחעייהיעהי נ יהינ חילי חייו ייח י יח יח

צור קשר


Please leave this field empty.

"אמור לי מי אתה ואקח אותך לשם!"

-ארז שטרסבורג, מייסד, אבני דרך